Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zatrucia Ibupromem

Ibuprom należy do jednych z najpopularniejszych leków przeciwbólowych w Polsce. Skuszeni reklamami zachwalającymi coraz bardziej skoncentrowane i nafaszerowane chemią leki, możemy paść ofiarą zatrucia szkodliwymi substancjami. Warto zatem przyjrzeć się najczęściej występującym objawom choroby.

Zobacz również opis choroby: Zatrucie Ibupromem


Garstka faktów


Podstawowym składnikiem ibupromu jest substancja zwana ibuprofenem. To organiczny związek chemiczny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jego stosowanie przynosi nam zazwyczaj szybką i upragnioną ulgę. Zażywany w nadmiarze, może wywołać groźne dla zdrowia zatrucie.

Pierwsze objawy

Osoba, która wyraźnie przesadziła z ilością połkniętych tabletek, odczuwa irytujące szumy w uszach. Towarzyszą im zwykle silne bóle, a nawet zawroty głowy. Kolejnym, łatwo zauważalnym objawem mogą być także niekontrolowane drgawki oraz tzw. niezborność ruchowa, czyli zaburzenia koordynacji ruchowej ciała. Stanowi to efekt odziaływania leków na centralny układ nerwowy.

Problemy z oddychaniem

Zatrutej osobie bardzo trudno swobodnie oddychać. Początkowo objawia się to bezdechem, który w miarę upływu czasu może przekształcić się w zespół ostrej niewydolności oddechowej! Charakteryzuje się on zapaleniem miąższu płucnego, prowadzącym do upośledzenia wymiany gazowej, a więc oddechu. Jest to niezwykle niebezpieczny symptom, który może nawet wywołać zespół niewydolności wielonarządowej.

Zaatakowany układ pokarmowy

Najwięcej objawów dotyczy jednak układu pokarmowego. Podstawowym symptomem jest dotkliwy ból obejmujący całą jamę brzuszną. Towarzyszą mu uciążliwe wzdęcia, zaparcia oraz niestrawność. Normalne funkcjonowanie uniemożliwiają częste wymioty, a także przykre biegunki. Czasami, aczkolwiek dosyć rzadko, da się również zaobserwować krwawienie z przewodu pokarmowego.

Uśmiechnięte panie w reklamach zachęcają do przyjmowania maksymalnych dawek leków przeciwbólowych. Tymczasem w większości przypadków wystarczy niewielka ilość ibuprofenu, aby uśmierzyć męczący ból. Ibuprom, jak każdy tego typu specyfik, potrzebuje czasu, abyśmy mogli odczuć skutki jego działania. Dlatego zanim połkniemy koleją tabletkę pamiętajmy, iż może doprowadzić to do groźnego zatrucia.

Zobacz również opis choroby: Zatrucie Ibupromem

Objawy dzwonienia w uszach

Dzwonienie w uszach mimo iż często jest niegroźną dolegliwością, może skutecznie utrudnić normalne fukcjonowanie. Czasami zdarza się również, iż sygnalizuje poważniejsze schorzenia, jakie dotykają organizm ludzki. czytaj więcej

Objawy zawrotów głowy i zaburzenia równowagi

Zaburzenia układu równowagi mogą być spowodowane różnymi czynnikami, nawet niewielkimi uszkodzeniami. Mogą objawiać się zawrotami głowy, a w zależności od lokalizacji uszkodzenia, mogą dominować inne symptomy, o różnym stopniu nasilenia.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy