Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zakwaszenia organizmu

Dieta współczesnego człowieka w dużej mierze składa się ze składników przetworzonych. Te ostatnie mogą zaburzać równowagę kwasowo-zasadową organizmu, co z kolei prowadzi do tak zwanego zakwaszenia. Sprawdź, jakie objawy zazwyczaj towarzyszą temu schorzeniu oraz jak leczyć skutki niewłaściwej diety.

Zobacz również opis choroby: Zakwaszenie organizmu

Produkty wytwarzane w organizmie mają zdolność do zakwaszania oraz do alkalizowania. Optymalne pH krwi jest lekko zasadowe. Jeśli w ciele człowieka zaczynają przeważać substancje kwasowe, organizm zaczyna je usuwać. Na przykład za pośrednictwem nerek oraz płuc. Niewłaściwa dieta prowadzi jednak do przewlekłego zakwaszenia, z którym organizm sam sobie nie poradzi.

Zakwaszenie organizmu - objawy

Zakwaszenie organizmu może objawiać się bardzo różnorodnie. Najczęstszym przejawem schorzenia jest nawracające uczucie zmęczenia oraz bóle mięśni, kości i kręgosłupa. Osoby borykające się z zakwaszeniem często zapadają na zakażenia wirusowe i bakteryjne. Mają również problemy z pęcherzykiem żółciowym.

Przesuszona skóra, wypadające i matowe włosy to kolejne objawy zakwaszenia organizmu. Nierzadko niewłaściwa dieta powoduje również problemy z cerą. Na twarzy pojawiają się nieestetyczne wypryski oraz zaczerwienienia.

Symptomem zakwaszenia może być pogorszona koncentracja, a nawet problemy z pamięcią. Niekiedy objawem stają się wahania nastroju, tendencja do szybkiego tycia i trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Objawem nieleczonego zakwaszenia organizmu może być osteoporoza, wzdęcia, zgaga oraz bóle stawów. Podsumowując, o zmianie diety oraz o konsultacji lekarskiej w kontekście zakwaszenia należy pomyśleć przede wszystkim wtedy, gdy:

  • narzekamy na nieustanne zmęczenie,
  • nasze włosy zaczynają wypadać i robią się słabe,
  • borykamy się z nawracającymi niedoskonałościami cery,
  • towarzyszą nam uciążliwe wzdęcia, zgaga i ociężałość,
  • narzekamy na bóle stawów i mięśni oraz migrenę.

Nieleczone zakwaszenie może prowadzić do poważnych powikłań. Niemniej jednak schorzenie w początkowej fazie leczy się stosunkowo łatwo. Przede wszystkim poprzez zmianę niewłaściwej diety.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Warto mieć świadomość tego, że na zakwaszenie organizmu nie wpływa wyłącznie niewłaściwa dieta. Za uciążliwe dolegliwości odpowiada również brak aktywności fizycznej, stres czy szybkie tempo życia. Jeśli borykamy się z problemem zakwaszenia, powinniśmy spożywać produkty bogate w sód, potas, magnez oraz wapń. Należy ograniczyć z kolei produkty zawierające siarkę, chlor i fosfor.

Zobacz również opis choroby: Zakwaszenie organizmu

Odkrycie dotyczące zespołu przewlekłego zmęczenia

W październiku 2009 roku, uważano, iż odleziono ślad, który mógł wyjaśnić naukowcom źródła syndromu przewlekłego zmęczenia. czytaj więcej

Udało się wyróżnić stadia rozwoju zespołu chronicznego zmęczenia

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Columbia wykazały zwiększony poziom cząsteczek immunologicznych zwanych cytokinami u osób we wczesnej fazie choroby. Osobom cierpiącym na zespół chronicznego zmęczenia towarzyszy zmęczenie, które wpływa na codzienne życie i nie znika po śnie czy odpoczynku. Osoby te mogą odczuwać ból mięśni ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy