Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy transfobii

Transfobia jest to dyskryminacja osób transpłciowych, okreslana również jako transuprzedzenie i transmizogynia. Bez względu na to, czy jest ona celowa i zastosowana z premedytacją, czy też nie, niesie za sobą poważne konsekwencje dla osób będących jej obiektem.

Zobacz również opis choroby: Transfobia

Transfobia objawy

Transofobia, jako zaburzenia psychiczne objawia się na dwa sposoby. Jednym z nich jest użycie przemocy wobec osób transpłciowych. W niektórych przypadkach, kończy się to nawet śmiercią. Inną formą jest dyskryminacja pośrednia, czyli taka w której wyrządza się krzywdę drugiej osobie tylko za pomocą słów, bez użycia rękoczynów.

Przemoc

Zastosowanie przemocy wobec osób transseksualnych, niekiedy wyraźnie przejawia złą wolę, czasami jest to powiązane z podświadomymi uprzedzeniami, związanymi z religią lub przekonaniami społecznymi. Jednak w większości przypadków, jest to nic innego, jak brak zrozumienia danego zjawiska. Przemoc skierowana w stronę tych ludzi, to nie tylko zadanie ciosów. Osoby transpłciowe są częstymi ofiarami napaści, kradzieży oraz molestowania. Transfobia niekiedy objawia się w drastycznych formach, za czym stoi śmierć osoby transseksualnej.

Przemoc bezpośrednia

Przemoc bez użycia rękoczynów, a za pomocą słowa, również często dotyka osoby transgenderowe. Przejawia się to na przykład tym, że odmawia im się zapewnienia takich samych warunków, czy to w pracy, szpitalu, czy życiu codziennym. Osoby te, przez swoją odmienność, nie są traktowane na równi z innymi. Transfobia objawia się również różnego typu wyzwiskami, jak "babochłop", "zboczeniec", "odmieniec". Słowa nie powodują uszkodzeń fizycznych, jednak odciskają swoje piętno w psychice osoby transseksualnej.

Autor: Martyna Majkut

Zobacz również opis choroby: Transfobia

Aktywność fizyczna pomaga w walce z rakiem prostaty

Według najnowszych badań prowadzonych przez zespół Stephanie Bonn z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, przeżywalność wśród mężczyzn chorych na raka prostaty jest większa, jeśli prowadzą aktywny tryb życia. czytaj więcej

Sport przeciwdziała przemocy i agresji wśród nastolatek

Taki jest wniosek z nowego badania, przedstawionego w ubiegłym tygodniu na konferencji naukowej Pediatric Academic Societies, która odbywała się w Waszyngtonie w USA. Przeprowadzili je naukowcy z Columbia University, którzy przeanalizowali ankietę przeprowadzoną w 2008 na 1 312 uczniach ze szkół średnich w Nowym Jorku.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności