Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy transfobii

Transfobia jest to dyskryminacja osób transpłciowych, okreslana również jako transuprzedzenie i transmizogynia. Bez względu na to, czy jest ona celowa i zastosowana z premedytacją, czy też nie, niesie za sobą poważne konsekwencje dla osób będących jej obiektem.

Zobacz również opis choroby: Transfobia

Transfobia objawy

Transofobia, jako zaburzenia psychiczne objawia się na dwa sposoby. Jednym z nich jest użycie przemocy wobec osób transpłciowych. W niektórych przypadkach, kończy się to nawet śmiercią. Inną formą jest dyskryminacja pośrednia, czyli taka w której wyrządza się krzywdę drugiej osobie tylko za pomocą słów, bez użycia rękoczynów.

Przemoc

Zastosowanie przemocy wobec osób transseksualnych, niekiedy wyraźnie przejawia złą wolę, czasami jest to powiązane z podświadomymi uprzedzeniami, związanymi z religią lub przekonaniami społecznymi. Jednak w większości przypadków, jest to nic innego, jak brak zrozumienia danego zjawiska. Przemoc skierowana w stronę tych ludzi, to nie tylko zadanie ciosów. Osoby transpłciowe są częstymi ofiarami napaści, kradzieży oraz molestowania. Transfobia niekiedy objawia się w drastycznych formach, za czym stoi śmierć osoby transseksualnej.

Przemoc bezpośrednia

Przemoc bez użycia rękoczynów, a za pomocą słowa, również często dotyka osoby transgenderowe. Przejawia się to na przykład tym, że odmawia im się zapewnienia takich samych warunków, czy to w pracy, szpitalu, czy życiu codziennym. Osoby te, przez swoją odmienność, nie są traktowane na równi z innymi. Transfobia objawia się również różnego typu wyzwiskami, jak "babochłop", "zboczeniec", "odmieniec". Słowa nie powodują uszkodzeń fizycznych, jednak odciskają swoje piętno w psychice osoby transseksualnej.

Autor: Martyna Majkut

Zobacz również opis choroby: Transfobia

Aktywność fizyczna pomaga w walce z rakiem prostaty

Według najnowszych badań prowadzonych przez zespół Stephanie Bonn z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, przeżywalność wśród mężczyzn chorych na raka prostaty jest większa, jeśli prowadzą aktywny tryb życia. czytaj więcej

Sport przeciwdziała przemocy i agresji wśród nastolatek

Taki jest wniosek z nowego badania, przedstawionego w ubiegłym tygodniu na konferencji naukowej Pediatric Academic Societies, która odbywała się w Waszyngtonie w USA. Przeprowadzili je naukowcy z Columbia University, którzy przeanalizowali ankietę przeprowadzoną w 2008 na 1 312 uczniach ze szkół średnich w Nowym Jorku.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy