Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy miażdzycy tętnic krwionośnych

Inne nazwy objawów choroby: Objawy sklerozy;

Problemy z pamięcią, kłopoty z koordynacją ruchową czy z wykonaniem prostej czynności to prawdopodobnie objawy sklerozy, choroby, która jest dość powszechna, jednak nie do końca znana.

Zobacz również opis choroby: Miażdzyca tętnic krwionośnych

Skleroza, czyli miażdżyca tętnic krwionośnych, przez którą transportowane są wszelkie substancje odżywcze i tlen do mózgu, który potrzebuje ich, aby normalnie funkcjonować to choroba spowodowana w dużej mierze przez cholesterol i niewłaściwą dietę. Początkowo choroba może objawiać się napadowymi problemami z koncentracją, pamięcią czy koordynacją ruchową. Sytuacja może powtarzać się co miesiąc, czy co półtora. Chory, który wcześniej wydawał się całkowicie zdrowy, aktywny i pełen wigoru, momentami może mieć problemy z pamięcią. Początkowo jest to pamięć tzw. świeża, czyli ta obejmująca ostatnie wydarzenia. Zazwyczaj wcześniejsze wspomnienia nie ulegają żadnym zniszczeniom czy zaburzeniom. Może pojawić się również problem z koordynacją, czy wykonywaniem nawet najprostszych czynności.

Wraz z tymi objawami pojawić się może uczucie coraz większego zmęczenia. Chory może odczuwać wzmożoną senność w ciągu dnia, a w nocy dla odmiany jego organizm może się pobudzać. Mogą pojawić się również zachowania bardzo podobne do lunatyków, kiedy to chory w nocy czuje się pobudzony, lubi spacerować i nawet wychodzi z mieszkania, po to by wszystko zapomnieć nad rankiem i nawet nie pamiętać o tym, co robił.

Również emocje mogą ulec poważnym zmianom. Mogą stać się bardzo różnorodne, chory może wzruszać się bardzo łatwo bądź ulegać dziwnym napadom gniewu, których przyczyny nie koniecznie są znane. W takich momentach również pamięć ulega jeszcze większemu uszkodzeniu, gdyż ten rodzaj objawów występuje już w bardziej zaawansowanym stadium choroby. Tak samo się dzieje z koordynacją ruchową, która coraz bardziej ulega zaburzeniu. Chory może nie potrafić wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności, nie wspominając już o bardziej zaawansowanych czynnościach manualnych. Do wszystkich objawów sklerozy zaliczyć można:

  • problemy z koncentracją,
  • problemy z pamięcią, a w konsekwencji utrata pamięci,
  • chwiejność uczuć,
  • napadowa złość lub płacz,
  • problemy z koordynacją ruchową,
  • problemy z mówieniem,
  • senność,
  • ciągle poczucie zmęczenia,
  • w zaawansowanych przypadkach może wystąpić nawet paraliż części ciała,

Jak leczyć sklerozę?

Do zdiagnozowania sklerozy potrzebne są badania, takie jak tomografia komputerowa mózgu. Następnie zazwyczaj przepisywane są lekarstwa, które w dużej mierze jednak powodują zmniejszenie objawów, a nie całkowite wyleczenie choroby. Pacjent skazany jest na przyjmowanie ich przez resztę życia. Łatwiej za to jest zapobiec chorobie, wystarczy odpowiednia dieta, w której głównej roli nie odgrywają tłuszcze zwierzęce, natomiast aktywność fizyczna jest wzmożona.

Zobacz również opis choroby: Miażdzyca tętnic krwionośnych

Objawy sklerozy

Problemy z pamięcią, kłopoty z koordynacją ruchową czy z wykonaniem prostej czynności to prawdopodobnie objawy sklerozy, choroby, która jest dość powszechna, jednak nie do końca znana. czytaj więcej

Jak zmienia się nasze ciało wraz ze starzeniem się?

Tempo starzenie się organizmu człowieka jest zróżnicowane. W zależności od osoby może być ono szybsze lub wolniejsze. Niestety jest to proces nieuchronny. Zróżnicowane jest też tempo starzenia się poszczególnych narządów i układów funkcjonujących w organizmie człowieka.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

nootropy

odpowiednia dieta podstawą, warto również pamiętać o znanych od tysiecy lat nootropach - przy takich dolegliwościach spisują się świetnie! <a href=\...

13-03-2015 19:32

~Blachovski

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy