Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy dyslipidemii aterogennej

Dyslipidemia aterogenna jest to pewne zaburzenie lipidowe, które ujawania się u osób z dolegliwością zespołu metabolicznego, a także cukrzycą typu drugiego.

Zobacz również opis choroby: Dyslipidemia aterogenna

 

Dyslipidemia aterogenna objawia się przede wszystkim zwiększonym stężeniem triglicerydów, a także lipoprotein niskiej gęstości.

Charakterystyczna jest również dominacja małych i gęstych LDL, zredukowanie stężenia cholesterolu frakcji HDL z właściwościami kardioprotekcyjnymi, a również insulinoodporność. Mogą występować również objawy przedwczesnej miażdżycy i ostre zapalenie trzustki.

Zewanętrzynymi objawami dyslipidemii aterogennej jest przede wszystkim: nadciśnienie, nagłe bóle brzucha, zmiany w obrębie gałki ocznej - rąbek starczy rogówki, żółte zabarwienie siatkówki i naczynek krwionośnych. Mogą także pojawić się, typowe dla  choroby Addisona, brunatne bruzdy skórne. Osoby z dyslipidemią aterogenną mogą mieć nadwagę lub otyłość.

Choroba obejmuje także hipercholesterolemię, co oznacza, iż u osoby chorej mogą wystąpić objawy powyżej przypadłości.

Dyslipidemia aterogenna często występuje w połączeniu z innymi schorzeniami, co powoduje, iż mogą pojawiać się objawy typowe dla różnych przypadłości.
Choroba ma mieszane objawy, które nie są jednoznacznie charakterystyczne jedynie dla dyslipidemii aterogennej. To stanowi o trudności zdiagnozowania schorzenia.

Autor : Kinga Miliszkiewicz

Zobacz również opis choroby: Dyslipidemia aterogenna

Zawarte w marihuanie THC zapobiega rozwojowi wirusa HIV w organizmie

Istnieje wiele dowodów na lecznicze działanie marihuany (bardziej poprawnie Cannabis), a kolejnym jest wynik ostatnich badań, które wykazały, że może ona zahamować rozprzestrzenianie się wirusa HIV w organizmie zarażonych pacjentów, nie powodując skutków ubocznych.... czytaj więcej

Nagłe przeszywające gwałtowne bóle i guz w obrębie odbytu

Bóle w obrębie odbytu towarzyszą wielu schorzeniom. Jednak, kiedy ból pojawia się nagle i dodatkowo w odbycie da się wyczuć guz, który nie krwawi i nie daje się przemieścić, to wtedy oznaczać to może zakrzep splotu żylnego okołoodbytniczego.... czytaj więcej

Objawy cukrzycy widoczne na skórze

Cukrzyca manifestuje się szeregiem zmian umiejscowionych na skórze. Często problemy skórne mogą być pierwszym objawem cukrzycy lub zwiastować chorobę. Zwykle jednak objawy skórne są powikłaniem cukrzycy już istniejącej, najczęściej niewyrównanej.... czytaj więcej

Ból brzucha po prawej stronie u góry

Ból zlokalizowany w górnej części brzucha zwykle jest wywoływany przez procesy chorobowe toczące się w żołądku, przewodach żółciowych, wątrobie lub trzustce. Kiedy mamy do czynienia z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz z zapaleniem trzustki, ból może promieniować do pleców. Ból w prawym górnym kwadracie brzucha w... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy