Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy dyslipidemii aterogennej

Dyslipidemia aterogenna jest to pewne zaburzenie lipidowe, które ujawania się u osób z dolegliwością zespołu metabolicznego, a także cukrzycą typu drugiego.

Zobacz również opis choroby: Dyslipidemia aterogenna

 

Dyslipidemia aterogenna objawia się przede wszystkim zwiększonym stężeniem triglicerydów, a także lipoprotein niskiej gęstości.

Charakterystyczna jest również dominacja małych i gęstych LDL, zredukowanie stężenia cholesterolu frakcji HDL z właściwościami kardioprotekcyjnymi, a również insulinoodporność. Mogą występować również objawy przedwczesnej miażdżycy i ostre zapalenie trzustki.

Zewanętrzynymi objawami dyslipidemii aterogennej jest przede wszystkim: nadciśnienie, nagłe bóle brzucha, zmiany w obrębie gałki ocznej - rąbek starczy rogówki, żółte zabarwienie siatkówki i naczynek krwionośnych. Mogą także pojawić się, typowe dla  choroby Addisona, brunatne bruzdy skórne. Osoby z dyslipidemią aterogenną mogą mieć nadwagę lub otyłość.

Choroba obejmuje także hipercholesterolemię, co oznacza, iż u osoby chorej mogą wystąpić objawy powyżej przypadłości.

Dyslipidemia aterogenna często występuje w połączeniu z innymi schorzeniami, co powoduje, iż mogą pojawiać się objawy typowe dla różnych przypadłości.
Choroba ma mieszane objawy, które nie są jednoznacznie charakterystyczne jedynie dla dyslipidemii aterogennej. To stanowi o trudności zdiagnozowania schorzenia.

Autor : Kinga Miliszkiewicz

Zobacz również opis choroby: Dyslipidemia aterogenna

Zawarte w marihuanie THC zapobiega rozwojowi wirusa HIV w organizmie

Istnieje wiele dowodów na lecznicze działanie marihuany (bardziej poprawnie Cannabis), a kolejnym jest wynik ostatnich badań, które wykazały, że może ona zahamować rozprzestrzenianie się wirusa HIV w organizmie zarażonych pacjentów, nie powodując skutków ubocznych.... czytaj więcej

Ból brzucha po prawej stronie u góry

Ból zlokalizowany w górnej części brzucha zwykle jest wywoływany przez procesy chorobowe toczące się w żołądku, przewodach żółciowych, wątrobie lub trzustce. Kiedy mamy do czynienia z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz z zapaleniem trzustki, ból może promieniować do pleców. Ból w prawym górnym kwadracie brzucha w... czytaj więcej

Lek do przemywania oczu pomoże uniknąć objawów wirusowego zapalenia spojówek

Badacze ze Szwecji pracują aktualnie nad lekiem przeciwko wirusowemu zapaleniu spojówek. Lek ten ma pozwolić na wyeliminowanie symptomów tej nieprzyjemnej choroby. Aktualnie, płyn ten musi przejść przez fazę pób klinicznych.... czytaj więcej

Ból brzucha w okolicy pępka

Uczucie bólu w okolicy pępkowej najczęściej oznacza problem z jelitami. Ból ulokowany w tej części brzucha może być spowodowany zarówno chorobami jelita cienkiego, jak i jelita grubego. Ból w okolicach pępka oznaczać też może ostre zapalenie trzustki oraz tętniak aorty brzusznej.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Jak chronić się przed kleszczami?

Jak chronić się przed kleszczami?

Zapobieganie chorobom odkleszczowym »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności